Cycling-Sport Milan Jurčo je tu 25 rokov

Cyklisti

V roku 2017 oslavujeme 25. výročie odkedy pomáhame športovcom „pokračovať v jazde“. Minuloročné leto 2016 bolo pre nás opäť výnimočné vďaka nespočetnému množstvu turistov z rôznych kútov sveta, ktorí sa prišli opýtať na cestu, opraviť svoj bicykel alebo pozdraviť po opätovnom príchode na Slovensko. S príchodom jari naše dvere opäť otvoríme dokorán.


Rodinná maloobchodná firma bola založená začiatkom roku 1992 Milanom Jurčom, bývalým úspešným československým cyklistom, dvojnásobným účastníkom Tour de France a medailistom z majstrovstiev sveta v časovke družstiev, s cieľom odborného predaja kvalitného cyklistického a športového tovaru vrátane odborného servisu bicyklov nevynechajúc snahu o spoločenský prínos v oblasti športu a telesnej kultúry obyvateľov či návštevníkov Liptova.

V začiatkoch bola naša firma zameraná na veľkoobchodnú montáž bicyklov zo súčiastok dovezených z Talianska. Nasledovala atestácia bicyklov v štátnej skúšobni v Piešťanoch. Ako prvý v republike sme mali touto inštitúciou schválený vlastný bicykel zhotovený z kvalitných talianskych komponentov, ktorý sme pod vlastnou značkou aj predávali.

Do obchodných priestorov historickej budovy na Hradnej ulici v Liptovskom Hrádku sme sa presťahovali v roku 1993. Časom pribudla aj prevádzka v Liptovskom Mikuláši na ulici 1.mája. Z prevádzkových dôvodov sme sa po niekoľkých rokoch rozhodli predaj na tejto adrese ukončiť. V súčasnosti nás zákazníci nachádzajú „offline“ na spomínanej Hradnej ulici 343 v Liptovskom Hrádku alebo od roku 2012 v pomerne novom elektronickom obchode www.jurcosport.com. Viac o založení e-shopu

Popri maloobchodnej činnosti sme v devädesiatych rokoch organizovali alebo podporovali športové podujatia či už celoslovenského (Liptovský Pohár, Vesel Cup, Majstrovstvá Slovenska) alebo svetového významu (Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone na Štrbskom Plese). Zároveň sme tak vytvárali priaznivé podmienky pre mladých športovcov v Športovom klube Tatranské orly, ktorý vznikol popri obchodnej činnosti so zámerom vytvorenia podmienok a výchovy mladých športovcov vo významných odvetviach súťažnej cyklistiky, hlavne cestnej a horskej cyklistiky. Najvýznamnejšie klubové úspechy zaznamenal Matej Jurčo, syn Milana Jurča, ale aj ďalší pretekári účasťou a úspechmi na svetovej úrovni.

Aj po vyše 20 rokoch obchodnej činnosti, ktorými sa môže popýšiť 2.1 % slovenských podnikov1, sme si zachovali počiatočný cieľ poskytovať služby na vysokej úrovni pre jednotlivcov či celé rodiny a zúročovať tak naše skúsenosti nielen z vrcholovej súťažnej cyklistiky, ale aj z medziľudských vzťahov. So zákazníkmi uprednosťujeme osobný konakt, pretože potreby každého, či už rekreačného alebo súťažného športovca, sú individuálne. •


Pridajte sa k nám aj Vy


Slovenský obchod

Slovenský obchod

Logo Slovenská pošta
Predajom kvalitných slovenských a regionálnych výrobkov, ako aj spoluprácou so slovenskými výrobcami prispievame k rozvoju našej jedinečnej krajiny. Objednaný tovar zasielame v spolupráci s profesionálmi Slovenskej pošty.

 

Zručnosť slovenských rúk premieňame do spoľahlivých služieb a zodpovedného podnikania.

A túto stratégiu plníme každým dňom lepšie a lepšie.

História predajne

Hradná ulica v Liptovskom Hrádku, ktorá pôvodne viedla od hradu postaveného v 14. storočí až ku Váhu, bola pôvodne prvou ulicou v meste. Neskôr vytvárala ulica os Liptovského Hrádku až kým nebola prerušená traťou železnice, ktorá od nej oddelila súčasnú Ulicu pod Lipami.

Budova na Hradnej ulici, v ktorej v súčasnosti sídli naša maloobchodná prevádzka, bola postavená okolo roku 1910 vtedajším štátom za účelom vytvorenia Správy lesov Rakúsko-Uhorska. Budova, postavená podľa našich predpokladov v eklektickom architektonickom štýle, neskôr plnila rovnaký účel za čias Československa ako úrad Štátnych lesov, pričom v období rokov 1950 – 1952 do nej viackrát zavítal na návštevu český umelec Jan Werich. Po roku 1962 bola budova predaná do súkromných rúk. Už v roku 1968 však budovu odkúpila spotrebné družstvo Jednota, ktorá vlastnila budovu až do roku 1992. Od tohto roku sme túto vzácnu budovu získali do vlastníctva a otvorili v nej maloobchodnú prevádzku.


Architektúra

/album/fotogaleria-o-nas/budova-5-jpg/

—————

/album/fotogaleria-o-nas/budova-1-jpg/

——————————


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755

Otváracie hodiny

PondelokPiatok   

10:00 – 16:30

Sobota

10:00 – 12:00

Vyhľadajte nás na mape
Vyhľadajte nás na mape


Komunita

/album/sportom-ku-zdraviu/tim-tatranske-orly-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/mtb-tatranska-magistrala-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/tatranske-orly-zakopane-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/mtb-zilina-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/ziarsky-duatlon-2012-jurcosport-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/peter-matos-jpg/

—————

/album/sportom-ku-zdraviu/tatranske-orly-podbanske-krivan-jpg1/

——————————1 Na Slovensku pôsobí len 12 860 podnikov viac ako 20 rokov. Viac tu >