26.08.2013 14:00

Baltic Chain Tour 2014

Logo 2014V roku 2014 sa uskutoční jubilejný, 25. ročník pretekov v termíne 19.08. 24.08.2014. Tak ako vlani, aj tento rok očakávame účasť slovenského tímu Dukla Trenčín Trek s Patrikom Tyborom, ktorý by mal obhajovať etapové víťazstvo. Priblížte si vlaňajšie cyklistické dianie na severe Európy v nižšie uvedených reportážach.

2013


Po celý uplynulý týždeň sa slovenská výprava predstavovala na pretekoch po pobaltských krajinách: Fínsku, Estónsku, Lotyšsku a Litve. V šiestich etapách s jedným voľným dňom nastúpili cyklisti Dukly Trenčín Trek: Matej Jurčo, Maroš Kováč, Patrik Tybor, Erik Baška, Mário Daško a Ľuboš Malovec.

6. etapa

VILNIUS. Poslednú etapu zakončili pretekári hromadným špurtom v hlavnom meste Litvy. Po víťaznom Lotyšovi Smirnovsovi (Rietumu – Delfin) prišiel na 8. mieste Baška. Ďalší Jurčo, Malovec a Tybor dokončili takisto v hlavnom pelotóne. Od Baltského mora si tak odnášame okrem víťaznej 4. etapy aj celkové 31. miesto Patrika Tybora. Celkovým víťazom sa stal Nemec Walsleben (BKCP – Powerplus).

 

5. etapa


UTENA. Predposledná, 154 km etapa medzi Panevežys – Utena priniesla Slovákom veľkú stratu v celkovom poradí.
V prvej, 30-člennej skupine s náskokom 11 minút s víťazným Estóncom Räimom (
SJK Viiking) sme nemali žiadne zastúpenie.

Počas pretekov sa tradične dostal do nakoniec neúspešného úniku Tybor spolu s Kováčom. Silný bočný vietor rozhodol preteky v náš neprospech. Jurčo, Baška a Tybor prišli do cieľa s veľkou stratou v druhej skupine (na fotografii), Malovec s Kováčom v tretej s 19 minútami.
V celkovom poradí najlepší Slovák Tybor sa vrátil po 870 súťažných kilometroch zo 4. na 31. pozíciu. V súťaži tímov sa slovenské družstvo prepadlo zo 4. na 12. pozíciu.

 

Patrik Tybor víťazom 4. etapy zo Smiltene do Sigulda. Foto: BalticChainTour.com

4. etapa

SIGULDA. V dnešnej, poslednej etape pred voľným dňom, vedúcej po lotyšských cestách zo Smiltene do Sigulda dosiahol Patrik Tybor až na najvyšší stupienok. Rýchlostný priemer (víťaza) – vyše 46 km/h – rozdelil pretekárov „na franforce”. Ďalším Slovákom v cieli bol Jurčo na 19. pozícii (+59 s). Tybor sa vďaka dnešnému výkonu posunul z 35. na celkové 4. miesto! Do žltého sa obliekol Fín Paajanen (TWD – Länken).
Na horskej prémii dnes zabodoval Malovec. V súťaži tímov sa výber Slovenska posunul, rovnako ako Tybor, na 4. miesto.

MATEJ JURČO: Teším sa, že Patrik dnes vyhral. V úniku bol už aj včera. Reaguje pohotovo, keďže už trikrát ušiel po tom, ako došli skupinu so mnou, čo je dobrá tímová práca. Chvíľami to vyzeralo, že 10-členná prvá skupina už príde s 5 minútami náskoku, ale 37 km do cieľa sme vzadu zrýchlili, takže sme ich ako 30-členná skupina takmer dostihli. Inak sa preteká veľmi rýchlo, no nikto nikomu len tak neujde – ľahký terén. Zajtra máme voľno/presun.

 

3. etapa

OTEPÄÄ. V 3. etape z estónskeho Viljandido do Otepää s rýchlostným priemerom prekračujúcim opäť 44 km/h skončil v hromadnom špurte najvyššie zo Slovákov Ľuboš Malovec na 18. pozícii. Víťazom sa stal Rus Sazanov (National Team Russia). Počas pretekov sa dostal do úniku Patrik Tybor, ktorý bodoval aj na rýchlostnej prémii.  Najvyššie v celkovom hodnotení stojí po dnešnej etape aj naďalej Kováč – na 27. mieste.
Celkovým lídrom je Nemec Meisen (BKCP – Powerplus). Slovenskému tímu patrí 10. miesto v súťaži družstiev.

 

2. etapa

VILJANDI. V 2. etape z Tallinu do Viljandi s rýchlostným priemerom vyše 44 km/h skončil najvyššie zo Slovákov Maroš Kováč, a to na 19. pozícii so stratou 15 s na víťazného Lotyša Racenajsa (Alpha-Baltic /Unitymarathons.com). Kováč zároveň stojí, vďaka dnešnému výkonu, najvyššie v celkovom hodnotení – na 28. mieste.

 

1. etapa

LAHTI. V 1. etape v Lahti prišiel na 14. pozícii Mário Daško. Počas pretekov ušla 8-členná skupina s Jurčom, ktorá si vytvorila náskok 1 minúty. Po zlikvidovaní úniku pelotónom ušla opäť skupina, tentokrát s Daškom. Do cieľa prišla s náskokom 20 sekúnd pred pelotónom na čele s Nemcom Walslebenom (BKCP – Powerplus)

Zajtra nastúpi Daško ako 13. muž v celkovom poradí.

Prezentácia slovenského národného tímu pred štartom 1. etapy. Zľava: Jurčo, Kováč, Tybor.

 

Zdroj: www.balticchaintour.com

 

—————

Späť


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755


Anketa

Dosiahnu naši pódiové umiestnenie?

Áno (9)
69%

Nie (4)
31%

Celkový počet hlasov: 13


Komentovať