23.03.2013 18:00

Košice – Miškolc: Víťazný Kolář, Jurčo štvrtý

MIŠKOLC. Dnes sa Matej Jurčo spolu so svojimi tímovými kolegami z Dukly Trenčin Trek predstavil na jednodňových pretekoch kategórie UCI 1.2 Košice – Miškolc. …a celkom úspešne. Víťazom trojčlenného úniku sa stal Jurčov tímový kolega Michael Kolář. Jurčo prišiel do cieľa na štvrtej pozícii, Roman Broniš siedmy.

Priebeh pretekov

Jurčo s Kolářom    Napriek veľmi chladnému počasiu sa vytvoril na začiatku únik Kolářa s ďalšími tromi cyklistami. Túto štvoricu si dodatočne doskočil Jurčo. Výhodu dvoch tímových kolegov využiili „dukláci” v závere, keď sa najprv po prvom nastupujúcom Popkovovi (ISD Continental Team) vydal Jurčo. Tento únik bol čoskoro zlikvidovaný, no vzápätí prišli ďalšie pokusy. Tu sa pre zmenu chytil Kolář, ktorý unikol v trojici s aktívnym Popkovom a Ciobanom (Tusnad Cycling Team). V závere si to táto trojica rozdala o prvenstvo. 21 ročný Kolář preukázal svoj šprintérsky kumšt – zvíťazil – a pripísal si aj cenné UCI body. Z dvoch prenasledovateľov prvej skupiny sa zadarilo Jurčovi, ktorý pred cieľom dokázal ešte odskočiť Maďarovi Lovassymu (Utensilnord Ora24), a obsadiť tak 4. miesto so stratou 34 s.

    Čerešničku na torte pre Duklu doplnil ešte 7. miestom Roman Broniš, keď prišiel do cieľa v hlavnom pelotóne so stratou vyše 2 minút na víťazného Kolářa.

Budúci týždeň odlietajú cyklisti Dukly na etapové preteky do Maroka.

Zdroj: Cycling-Info, UCI

Videoreportáž

—————

Späť


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755Podujatie organizovali naši maďarskí susedia v rámci cezhraničnej spolupráce so Slovenskom pri vytváraní Euroregiónu Košice-Miškolc.