13.10.2012 11:00

Prípad Armstrong

V masmédiách sa uplynulé dni objavili škandalózne správy o usvedčení 7-násobného víťaza Tour de France, amerického cyklistu Lancea Armstronga zo systematického dopingu. Armstrong bol Pán pretekár, charakterný človek. Bez tvrdej driny by žiadne preteky nikdy nevyhral. Tvrdo však drú všetci cyklisti, no stupne pre víťazov sú len tri...

Odjakživa preto zastávame názor, že každý športovec podávajúci nadprirodzené výkony hraničiace s normálnou fyziológiou človeka (v cestnej cyklistike sa to týka všetkých niekoľkonásobných suverénnych víťazov Tour de France, cyklistov schopných vyhrať štvrtinu všetkých etáp, „tenkonohých“ víťazov časoviek a pod.), patria do kategórie armstrongovej. Nedá sa nič robiť, dištanc 2 roky je už málo. Navrhujeme doživotný dištanc. Len to by pomohlo.

Tour de France sa stávajú zo dňa na deň obyčajnou fraškou. Najlepšie by organizátori zrejme urobili, keby preteky prestali organizovať, pretože ich idea „čistej cyklistiky“ zlyháva. Len to by nás presvedčilo, že majú skutočne záujem o spravodlivosť. 

—————

Späť


Môj názor...

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755