14.05.2013 13:00

Richard Vrablec a Solowheel

Slovenský zabávač Richard Vrablec je jedným z prvých pionierov jazdenia na Solowheel. V apríli tohto roku sme mu položili niekoľko otázok. Výsledkom je zaujímavý rozhovor:

Richard Vrablec

Ako dlho už jazdíš na Solowheel a koľko kilometrov si na ňom už prešiel?
 
Na Solowheel jazdím už jeden rok. Prešiel som približne 1000 km. Používam ho hlavne v meste namiesto auta. V kombinácii s mestskou hromadnou dopravou je to úžasný a zároveň aj ekologický pomocník.
 
 
Berieš si ho so sebou aj na služobné cesty?
 
Nechodievam na služobné cesty, ale musím sa priznať, že sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou a veľmi som si toto koliesko obľúbil. Zjednodušuje mi život.
 
Ako by si zhodnotil pomer služba/cena v porovnaní s inými prostriedkami (e-bike, segway a pod.)?
 
Kým človek tento prístroj nespozná na vlastnej koži, tak sa mu cena zdá vysoká. No keď túto mašinku spoznáte, poviete si že cena je fantastická!
 
Ako na Teba ľudia reagujú?
 
Ľudia na mňa reagujú rôzne. V zahraničí milo a príjemne. Zaujimajú sa o tento prístroj, pokecajú so mnou, a dokonca mi poprajú veľa štastných kilometrov! Krásne a milé.
V Bratislave si pripadám ako blbec, ktorý je lenivý a nechce sa mu chodiť. Nikto nechápe, že ja mám toto vozítko preto, aby som uvoľnil jedno miesto na ceste pre niekoho s autom, že chránim prírodu a nevypúšťam škodlivé exhaláty, že nemusím stáť v zápchach a nadávať na plné cesty a hlavne, že presúvanie z miesta na miesto je pre mňa hrou. Z mnohých reakcií v Bratislave som smutný, ale chválabohu, nájdu sa aj usmiati a prijemní ľudia.
 
Je ťažké naučiť sa na tom jazdiť?
 
Neviem lyžovať, neviem korčuľovať. Bicyklovať som sa naučil ako 15-ročný a Solowheel som zvládol za dva dni. Je to veľmi jednoduché. Verte mi.

 

Ďakujeme za rozhovor. Prajeme Ti  na Solowheel len samé zábavné kilometre!

Kto je Richard Vrablec?

Foto: © RV

Solowheel v akcii

—————

Späť


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755